X

Czego szukasz?

Thermomix TM5
24 kwietnia 2017|Testy/Recenzje

Thermomix, czyli kuchnia jednogarnkowa

W kuchni lubię improwizować, komponować składniki i bawić się przepisami. Jednak znacznie ważniejsze od improwizacji są dla mnie szybkość i prostota przygotowywania posiłków. Dlatego też jakiś czas temu zacząłem swoją przygodę z Thermomix TM5, jednym urządzeniem, które z powodzeniem zastąpi wam cały szereg sprzętów kuchennych.

  W mojej rodzinie krąży anegdota o tym, jak moja mama, będąc młodą dziewczyną próbowała rozrobić ciasto. Łopatki miksera wciągnęły jej włosy i o mało nie pozbawiły jej skalpu. Od tego czasu technologia zrobiła ogromny postęp. Telefony, samochody, telewizory zmieniły się nie do poznania. Zmieniło się niemal wszystko, z wyjątkiem podstawowych narzędzi kuchennych. W kuchni wciąż polegamy na piecach, mikserach i patelniach. Skoro wynaleźliśmy nawet zegarki, które budzą nas w odpowiedniej fazie snu, dlaczego w naszych kuchniach nie moglibyśmy korzystać z dobrodziejstw nowoczesnej technologii?  

Zupa i lody w jednym urządzeniu

  Może właśnie dlatego Thermomix TM5, w którym ugotujemy cały obiad od podstaw, tak bardzo przypadł mi do gustu i zrozumie to każdy, kto tak ja ma w domu małe, wiecznie głodne dzieci. No bo, jak można nie lubić asystenta kuchennego, który zastąpi parowar, garnek, wagę, mikser, młynek i nóż, a na końcu jeszcze sam się wyczyści? Ponadto w jednym urządzeniu możemy przygotować w tym samym czasie na przykład, ziemniaki i brokuły oraz kotlety z sosem. Zrobienie zupy kremu, gulaszu, czy lodów truskawkowych to teraz błahostka. Nawet wyrabianie ciasta, które może być prawdziwą zmorą, stało się dziecinnie łatwe.  

Ciasto, jak spod babcinej ręki

  Wszystko dzięki wbudowanemu trybowi interwału, który naśladuje czynność wyrabiania ciasta. Thermomix nie tylko je wyrobi, ale także podgrzeje do temperatury 37°C oraz sprawi, że perfekcyjnie wyrośnie. Wystarczy, że wrzucimy wszystkie składniki zgodnie z instrukcją, ustawiamy czas i chwilę później wyjmujemy z naszego Thermomixa idealnie wyrobione ciasto, którego nie powstydziłaby się niczyja babcia. Urządzenie ma także samoczynnie myje. Koszmarem było dla mnie mycie miski po cieście drożdżowym, teraz Thermomix robi to za mnie.  

Wielka książka kucharska

  Jeśli zastanawiacie się co jeszcze można zrobić za pomocą tego urządzenia, warto sięgnąć po któryś ze 190 przepisów, które otrzymamy z podstawową wersją Thermomixa. Dzięki specjalnemu rozszerzeniu cook-key liczba przepisów wzrośnie do 1300. Co ważne, oryginalnych pomysłów na nowe dania stale przybywa, bo Thermomix posiada także prężnie działającą społeczność użytkowników, dzielących się swoimi inspiracjami.   Oczywiście, żadne urządzenie nie zastąpi wam umiejętności i doświadczenia, ale im szybciej i łatwiej przygotowujemy wartościowe potrawy, tym chętniej zaglądamy do kuchni i z radością bawimy się przepisami. A przecież o to właśnie w gotowaniu chodzi.   Moje przepisy na urządzenie Thermomix TM5 znajdziecie również na moim FB   Więcej informacji na temat:  Thermomix TM5  znajdziecie na oficjalnej stronie Vorwerk

Udostępnij!

Sprawdź również
Wyciskarka wolnoobrotowa
16 lutego 2019|Testy/Recenzje

Wyciskarka wolnoobrotowa 4Swiss BM 105-Recenzja

Dzisiaj opowiem Wam dlaczego wyciskarka wolnoobrotowa 4Swiss BM 105 to najlepszy z możliwych wyborów. Pierwszą istotną kwestią jest silnik o mocy 400 W (to największa moc na polskim rynku wyciskarek).

Przejdź do wpisu
18 listopada 2016|Kulinaria

Rewolucja rzemieślników

Rewolucja rzemieślników Midas polskich browarów   Jeszcze dziesięć lat temu znalezienie w osiedlowym sklepie piwa innego niż jasne pełne graniczyło..

Przejdź do wpisu
18 listopada 2016|Kulinaria

Noc z amerykańskim snem

Noc z amerykańskim snem 100% Americana   Tradycja kulinarna w różnych państwach wypracowała przepisy na szybkie dania sprzedawane przeważnie na..

Przejdź do wpisu