X

Czego szukasz?

Jak realizować postanowienia noworoczne
14 stycznia 2021|Porady dietetyczne

Jak zrealizować postanowienia noworoczne?

Jak zrealizować postanowienia noworoczne? Jakie były Twoje postanowienia na 2020 rok?

Udało Ci się je zrealizować w 100%?

A może zupełnie z nich zrezygnowałaś/eś?

Bardzo często pod wpływem noworocznych emocji i medialnego nacisku pod tytułem „Nowy rok, nowy/a ja” planujemy cele, których później nie realizujemy.

Dlaczego tak się dzieje?

Jak wytrwać w noworocznych postanowieniach i co zrobić by w tym roku nam się udało?

Odpowiedź na te oraz inne pytania znajdziecie w tekście poniżej.

 

Wyznacz sobie realny cel!

Nie mów sobie, że chcesz schudnąć w tym roku 15 kg! To bardzo odległy cel, który ciężko zrealizować a przede wszystkim sobie zwizualizować. Nie wiadomo, co będziesz robić za pół roku, a co dopiero za rok! Stwórz małe cele, które w dłuższej perspektywie przybliżą Cię do dużego celu. Zaplanuj, że schudniesz najbliższym miesiącu 1,5 kg! Ten cel wydaje się realny? Jest! A w skali roku uzbiera się na minusie kilkanaście kilogramów.

Zastanów się nad motywacją!

Po co chcesz schudnąć?

Znajdź cel który Cię zmotywuje! Wesele przyjaciółki nie jest najlepszym przykładem, szczególne w tych czasach… Wprowadź zmiany dla siebie! Może chcesz schudnąć żeby czuć się ze sobą lepiej? Poprawić swoje zdrowie? Samopoczucie? Poprawić swoje zdolności kulinarne? Nauczyć jeść zdrowo swoje dzieci?  – To jest prawdziwa motywacja!

Stopniowo wprowadzaj zmiany

Nie rzucaj się na głęboką wodę! Wprowadzaj zmiany powoli i systematycznie. Nowy rok – nowy/a Ty?
Nie do końca… W pierwszym tygodniu motywacja sięga zenitu – jesteś w stanie jeść 5 posiłków dziennie, ćwiczyć codziennie a nawet pić koktajle z jarmużu! Ale będziesz tak w stanie cały rok? Zacznij powoli – w pierwszym tygodniu zadbaj o prawidłowe nawodnienie – wypijaj 1,5 l wody w ciągu dnia, w kolejnym zacznij więcej się ruszać – rób 5000 kroków dziennie – wprowadzaj stopniowe i małe zmiany.

Nie musisz zawsze robić wszystkiego na 100%

Nie zawsze jesteśmy w stanie robić wszystko idealnie – jesteśmy tylko ludźmi. Zdarzyło Ci się zjeść  niezdrowy posiłek w ciągu dnia? Do kawy było ciasto? Nie obwiniaj się! Nic się nie stało! Twoja dieta nie musi być idealna – inaczej nie będziesz w stanie jej utrzymać! Pamiętaj, że każdemu zdarza się potknięcie, ważne by wstać i iść dalej. Zwróć uwagę, by 80% tego co jesz czy robisz było zgodne z Twoimi postanowieniami!

Wprowadź plan minimum

A co jeśli mam gorszy dzień? Gdy wracam zmęczony/a po pracy, muszę zrobić obiad a do tego jeszcze pada deszcz! W trudnych chwilach, gdy nie masz na nic siły wprowadź plan minimum – to może być spacer, wieczorna joga czy odpowiednia ilość snu. Zadbaj o to, by się nie poddawać nawet w cięższych momentach. Powoli, ale do przodu!

Skorzystaj z pomocy specjalisty

Jeśli czujesz, że potrzebujesz porady, chcesz, by ktoś wskazał Ci którą drogą iść lub pomógł w dążeniu do celu – skontaktuj się z dietetykiem , który ułoży dla Ciebie jadłospis dostosowany do Twoich potrzeb i preferencji. Pamiętaj, że dieta nie musi być czymś nieprzyjemnym 🙂

Powodzenia w dążeniu do zamierzonych celów!

Aleksandra Kliś
Aleksandra Kliś

Aleksandra Kliś (IG: podwojny_apetyt)

Dietetyk kliniczny 👩🏻‍⚕️

Zmieniam życie na smaczniejsze i zdrowsze 🥕

Pasjonatka gotowania i kuchni świata 🌎

Udostępnij!

Sprawdź również
18 listopada 2016|Kulinaria

Na Świętego Marcina najlepsza gęsina!

Na Świętego Marcina najlepsza gęsina! Tej jesieni minął rok odkąd rozpocząłem swoje kulinarne wyprawy w poszukiwaniu pasjonatów kuchni oraz tradycyjnych …

Przejdź do wpisu
Grille smart - odkryj najnowsze technologie w grillowaniu
26 lipca 2021|KulinariaTesty/Recenzje

Grille smart – odkryj najnowsze technologie w grillowaniu

Grille smart – odkryj najnowsze technologie w grillowaniu Grill jako urządzenie inteligentne? To możliwe. Na rynku pojawia się coraz więcej …

Przejdź do wpisu
Rowery PUKY
25 września 2020|Testy/Recenzje

Rowery PUKY – skrojone na dziecięcą miarę

Rowery PUKY to odpowiedź na pytanie jak dobrać rower dla dziecka, by był nie tylko ładny, ale bezpieczny i przystosowany …

Przejdź do wpisu