X

Czego szukasz?

Przepis
Dania główneRyby

Domowe paluszki rybne

Domowe paluszki rybne

Uwielbiam ryby pod każdą postacią, czasami z piekarnika, czasami w sosie. Jeżeli jednak szukasz idealnej złocistej, aromatycznej, najlepsza jest ryba w chrupiącej panierce. Pięknie pokrywa białe filety z ryby i otacza mięso w chrupiącej „skorupce”. Jeżeli chodzi o rybę to najlepiej smakuje biała morska ryba np. dorsz.

Domowe paluszki rybne – cudownie chrupiące

Składniki:

Sposób przygotowania:

Krok 1:

Polędwicę z dorsza dokładnie osusz ręcznikiem papierowym. Dzięki temu panierka lepiej przywierać będzie do ryby. Następnie dorsza pokrój na kawałki 1,5 cm x 8 cm. Ważne aby nie były za drobne, wtedy mogą się rozpadać.

Krok 2:

Kawałki polędwicy dopraw szczodrze solą i pieprzem. Następnie obtocz w mące, roztrzepanym jajku i panko. 

Krok 3:

Smaż na rozgrzanym oleju roślinnym przez około 2-3 minuty, aż będą ciemno-złote. Na koniec paluszki rybne osusz z nadmiaru tłuszczu na ręczniku papierowym.

Domowe paluszki rybne podawaj z ulubionymi dodatkami. Ja sięgam po domowe frytki, sos tatarki i ulubioną surówkę np. z kiszonej kapusty.

Jeżeli chcielibyście zamówić pyszną rybę na Wielkanocny stół to —>SMOLIN FISH<— przyjmuje zamówienia do 26.03. Zatem należy się śmieszyć 🙂

Ryby wykorzystywane do produkcji wyrobów Smolin Fish pochodzą głównie z własnego gospodarstwa rybackiego w Rudzie Różanieckiej, które znajduje się na Roztoczu, na bardzo czystym ekologicznie obszarze Natura 2000.

Na koniec podrzucam —>LINK<— do zakładki z rybnymi przepisami.

Smacznego!!!

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również