X

Czego szukasz?

Thermomix TM5 - Recenzja
14 marca 2019|Testy/Recenzje
 
2 lata z Thermomix
  Niedawno minęło 2 lata jak TM5 pojawił się u nas w domu. Usiadłem zatem do komputera i postanowiłem ten czas niejako podsumować. W końcu taki okres pozwala rzetelnie opisać wszystkie zalety i wady tego urządzenia. O moich pierwszych wrażeniach związanych z Thermomixem możecie przeczytać TUTAJ (link).  
Czysta przyjemność
  Tm5 towarzyszy mi nie tylko w domu, jest także moim partnerem w profesjonalnej kuchni restauracyjnej, cateringowej. Nigdy mnie nie zawiódł, a praca z takim asystentem to czysta przyjemność. Zdarzało nawet, że jechał ze mną na warsztaty i pokazy kulinarne. Kiedy niespodziewanie rozchorował kucharz który miał mi pomagać, Thermomix zastąpił go bez żadnego problemu 😉 Gdy rozpoczęliśmy remont kuchni i wszystko było rozprute przez tydzień gotowaliśmy tylko w nim. Raz była to zupa kalafiorowo-ziemniaczana, innym razem przygotowane na parze w Varomie orientalne pierożki banh bao. W TM5 jajka na miękko wychodzą idealne, więc śniadania nie były problemem, a kiedy naszła nas ochota na coś słodkiego robiliśmy deser bananowy. Okazało się, że cała reszta „infrastruktury” kuchennej jest zbędna.    
Dostęp do ogromnej bazy receptur kulinarnych
  Thermomix na dobre wszedł do naszej rodziny, a nie jest to łatwa „podstawowa komórka społeczna” 😉 Wszelkie sprzęty kuchenne nie mają z nami lekkiego życia. Sąsiedzi śmieją się, że mieszkają koło rodzinnej restauracji, ponieważ cały czas coś pachnie, coś się smaży lub miksuje. Gotuje się u nas niemal bez przerwy, a kiedy nie gotujemy myślimy o kolejnych przepisach.  Z kolei kiedy zabraknie nam pomysłu z pomocą przychodzi ciągle rozwijająca się platforma z przepisami Cookidoo. Dzięki niej nie tylko mamy dostęp do ogromnej bazy receptur kulinarnych ale możemy zaplanować menu tygodniowe, utworzyć listy zakupów czy własne listy przepisów. TM5 jest zatem urządzeniem dla każdego, dla osoby oblatanej w kuchni i dla kompletnego laika.  
Każdy znajdzie coś dla siebie
  Dzięki Thermomix do naszego menu weszło też kilka dań, czy to z „Kulinarnego ABC” platformy Cookidoo czy thermomixowych kolekcji. Prawie każde spotkanie przy winie musi być okraszone Chlebkiem ziołowym. Dzieciaki uwielbiają placki ziemniaczane i kluski leniwe. A na leniwy niedzielny obiad wybieramy karkówkę po karkonosku 😊Jak widać nawet szef kuchni znajdzie coś dla siebie. Sam się o tym przekonałem, a muszę powiedzieć, że na początku byłem nastawiony sceptycznie.  
Urządzenie wielofunkcyjne
  Codziennie producenci zasypują nas tysiącami nowych, nikomu niepotrzebnych sprzętów. I właśnie w zalewie tych kuchennych kretynizmów powinniśmy sobie często przed zakupem zadawać pytanie, Czy jest mi to w ogóle potrzebne? Czy nie będzie to kolejny „klamot”, który będzie leżał użyty dwa razy, czyli pierwszy i ostatni. W odróżnieniu od tych wszystkich gadżetów Thermomix oszczędza nam czas i miejsce. Łączy wiele urządzeniem w jednym: parowar, garnek, wagę, mikser, młynek i nóż, a na końcu jeszcze sam się wyczyści 😊   Śmiało można stwierdzić, że 730 dni z Thermomixem to czas bardzo skrzętnie wykorzystany. Owocem współpracy z będzie już niedługo druga kolekcja przepisów na platformę  Cookidoo. Po kolekcji z recepturami Wielkanocnymi przyszedł czas na „Majówkę z Jakubem Kuroniem”, czyli mną 😉     Na moim blogu znajdziecie oczywiście zakładkę z przepisami na TM5, która cały czas zwiększa swą objętość link. Jeżeli po moim wpisie nabierzecie ochoty aby Thermomix wsparł Was w kuchennych zmaganiach, możecie zamówić prezentację takiego urządzenia w swoim domu KLIKNIJ TU (link).   W razie jakichkolwiek pytań piszcie komentarze, niezwłocznie na wszystkie odpowiem. Trzymajcie się smacznie 😊

Udostępnij!

Sprawdź również
Warsztaty i Pokazy kulinarne
8 września 2018|Warsztaty/Pokazy

Warsztaty i Pokazy kulinarne Jakuba Kuronia

Dowiedz się jak wyglądają prowadzone przeze mnie warsztaty i pokazy kulinarne. Prowadzę szkolenia zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Zapraszam wszystkich zainteresowanych do współpracy tel. 533117230

Przejdź do wpisu
10 niezbędnych gadżetów w kuchni
2 lutego 2019|Testy/Recenzje

10 niezbędnych gadżetów w kuchni do 30 zł bez których nie wyobrażam sobie pracy

Są takie przedmioty kuchenne bez których nie wyobrażam sobie pracy w kuchni. I nie chodzi tu o jakieś super drogie urządzenia AGD. Chodzi o „zwykłe” przedmioty codziennego użycia ale najlepszej możliwej jakości, skonstruowane tak aby gotowanie było o wiele prostsze i szybsze.

Przejdź do wpisu
18 listopada 2016|Kulinaria

Na Świętego Marcina najlepsza gęsina!

Na Świętego Marcina najlepsza gęsina! Tej jesieni minął rok odkąd rozpocząłem swoje kulinarne wyprawy w poszukiwaniu pasjonatów kuchni oraz tradycyjnych..

Przejdź do wpisu